Zadnji dan v St. John’s-u

Hladno in deževno vreme ni vabilo na sprehod po glavnem mestu kanadske province Nova Fundlandija in Labrador, toda barka je privezana ob obalo in spodobi se vsaj malo pretegniti noge. Osrednji del pristaniškega mesta sem si ogledal že v soboto, v nedeljo pa sem se odločil za malo daljši sprehod do nakupovalnega središča Avalon na obrobju mesta. Kupiti sem želel armafleks blazino, da jo bom kot toplotno izolacijo nalepil na sprednjo steno sprednje kabine. Med spanjem na postelji v sprednji kabini me je pogosto zeblo v noge, ker ta stena ni izolirana, prtljažni prostor ob sidru pa je hladen in zato je hladna tudi stena, na katero naslanjam noge na koncu postelje. Po skoraj uri hoda sem našel trgovino in ustrezno blazino v njej. V sosednjih trgovinah sem pogledal še za pohodniške čevlje, ki jih prav tako potrebujem za sprehode po mokri naravi, a je bila izbira prevelika in se nisem mogel odločiti za nakup. Imel bom razlog za še en sprehod 😊.


To je spremljevalna tema objave na https://www.tepes.info/2023/06/14/zadnji-dan-v-st-johns-u/