Sidrni alarm

anchor
Nekaj besed o sidranju. Sredi marca sem jadral iz Mljeta proti Lastovem, mimo Lastovnjac (ponoči je lepo rasvetljeno, levo, desno, Mrkljenta crna, Veliki Arzenjak ), ura je bila cca 21.30, namen sem se imel vezati v Zaklopatici, vendar je bila vidljivost slaba, nisem videl niti novega pomola od Anteja, sem se odločil za sidranje. Smo se sidrali in sem prvič uporabil aplikacijo ANCHOR PRO, ko spuščaš sidro ti določi pozicijo, nastaviš dolžino oscilacije in te alarm ob morebitnem popuščanju sidra alarmira, sem mirno spal, priporočam.

2 všečka

Edino res pazite da gps pozicina dela. Ker telefoni nehajo spremljat gps ce se ekran ugasne. Anchor pro ima sicer velik warning okoli tega

1 všeček

Jaz ta app uporabljam redno, ko sem na sidru. Telefon priključim na napajanje in gps dela nonstop.

Priporočam.

1 všeček

Jaz sem tudi parkrat uporabil Sailsafe Pro app in je fajn. Od kar pa imam novo sidro, ki mu popolnoma zaupam, se pa ne ukvarjam več z appom. Preverim pa vkopanost sidra vedno tudi z masko.

1 všeček

Jst vedno ko ni bonace vklopim Anchor pro - plačljivo verzijo na Androidu.

Paziti je potrebno da je telefon na polnilcu in ostane zaslon prižgan, ker če se kdo igra s telefonom in zaslon ugasne gre varovanje po gobe, mi pa na skale