Korona tranzit do Kvarnerja

Ker je napoved za naslednje dni bolj malo vetra, sva se odločila, da se začneva počasi vračati na sever, da ne bo potem preveč motorja. Danes je bil cilj bližnji Ilovik.

Izplula sva šele okoli 11h v burji cca 6-7 vz, za Lutrošnjakom sva prišla na cca 80cm vala. Severno od nas je bilo že “olje”, znak da se veter menja. Že nekje pri Grujici je veter padel na samo 3vz, potem pa čisto pojenjal, ostali so samo še valovi.

Tako sva z jadri čakala na nov veter, valovi in tok pa so naju vseeno nosili s cca 0.5vz v smeri. Severno od nas sva že videla svež veter, ki se je počasi spuščal. Tokrat je prišel kot severozahodnik in nam napolnil jadra iz druge strani.

Naslednje pol ure sva imela 3-6 vz maestrala, ki pa je pred Ilovikom spet obrnil v burjo, tako da sva proti kanalu orcala. V prelivu sva že zagleda sveže postavljene boje in eno češko jadrnico.

Ko sva jadrala proti pomolu sem se spomnil na Predbožično jadranje ko mi je @Gregor_Čampa z Lungo skoraj eno uro dihal za ovratnik do cilja nočne regate iz Vrsarja. Tisto je bilo res enkratno.

Muringov še ni na pomolu, zato sva se dala na bok v zavetje pomola.

Kasneje se nama je pridružil še @inspiron z Dance Lady in lepo z jadri sam pristal na pomolu. Ob večerji in vinu je bilo marsikaj za predebatirati.

Zjutraj je bil spet čas za sprehod po otoku - sprehajalne poti so na sveže označene s planinskimi znaki in tablami. Najprej sem se povzpel na Stražo na jugu.

Krožna pot me je potem vodila mimo zaliva Paržine na jugu in na ruševine opazovalnega stolpa Did.

Tam sem tudi naredil eno 360 sferično fotografijo okoliških otokov.

Ob pomolu se najde pravi zaklad - več kot 3 metrski propeler, po obliki bi rekel da od letala. Kako je končal ravno tukaj pred pomolom je pa dobro vprašanje.

Dance Lady se je poslovila zjutraj in nadaljuje proti Rabu.

Midva pa imava še nekaj delovnih obveznosti potem pa proti Malem Lošinju, kjer morava jutri zjutraj narediti PCR test.

1 všeček