Plovba Hrvaška => Grčija 2017

Jadrnica: Bavaria 40
Ekipa: 5jadralcev

1.dan Biograd - Vis / zadnjič letos še plačamo za hrvaški izum = bojo

2.dan Vis - Lastovo / pri kapetanu odjavili popoldne, policaj pa je rekel, da pride ponoči preden izplujemo. Čakali smo ga 90minut

3-4.dan Lastovo - Krf, Gouvia
prvi dan do večera plovba na jadra. NW, povprečna hitrost 8,5NM, noč in naslednji dan motor.
V marini uredili vse formalnosti. DEKPA 50€ za 5let, takse 15€, nočitev marina 60€. Nafta v marini 1,35€/liter
Luški kapetan je med izpolnjevanjem obrazcev našemu kapitanu skuhal domačo kavo.

5,6,7,8,…dan pa zabava in potem na Voloteo do Benetk in na GoOpti do Ljubljane

Nafta v marini Levkas 1,58€/l

Na poti nam je začela puščati vodna črpalka na motorju, ter odpovedal je ventilator za prezračevanje motornega prostora, ostalo vse OK. Nato, da je šel genaker na pol, smo pa raje že pozabili.

Zaenkrat nobenih težav z Grki razen, v Sivoti na Levkasu - Taverna Delfinia, kjer smo se vezali na prazen gostilniški pomol.
Ker smo se vezali šele zvečer, smo šli k njim na pijačo, pijačo,… Grk ni bil zadovoljen z izplenom, in nas je obtožil, da smo jedli v drugi taverni in je precej godrnjal. Je pa v zameno za godrnanje dobil velik “disLike” na Tripadvisorju.

4 všečke

Tomaž, lepo si me spomnil na tole. Ampak par zadev je pomembno da dodam.

Lepo je da se spomnimo genakerja, ko je bil še kot nov. :wink:

Takole je izgledal log za Ubli - Krf z gvardijami

In nagrada, ko prideš v Grčijo :beers:

Pravi jadralci živijo na barkah in imajo precej žehte…

Takole pa turisti “jadrajo”…

Prvič videl novi Amel na vodi - letos me je Amel 50 na Boot navdušil, bi lahko kaj več napisal v kakšno drugo temo…

2 všečka

Lepo! Letos tudi sam planiram Grčijo: Izola - Zakynthos - Izola, First 36.7, dve ekipi po 4 člane, cca 4 tedne za cel podvig. Po poti še ogled vseh zunanjih Hrvaških otokov (Sv. Andrija, Sušac, Palagruža, Galijula…).
Kaki nasveti kaj je nujno dol videt? Rad imam skrite kotičke :wink:

2 všečka

Lepa tura, predvsem me veseli, da boste ta zunanje otoke na Hrvaškem obiskal. Nekaj nasvetov imaš tukaj:

Pa razmisli, kje se nameravaš odjavit - ker Raci policaj recimo ni pustil približavanja Palagruži, ker so se že odjavili…

Jst imam isti plan maja meseca, odjavil se bom na Visu, natočil polne tanke in gas, čim hitreje v Grčijo, potem kakšen teden se bom zadržal dol, potem pa nazaj, kolikor bo časa ostalo še malo po Hrvaških otokih.

Hmm, jaz sem se tudi imel plan odjavit na Visu. Pa je na Palagruzi pogosto nadzor?

V vsakem primeru je priporočeno da ugasnete AIS odajnik če ga imate, ko ste na Hrvaškem, ker vse beležijo in “težijo” tudi ko ste nazaj, če ste se odjavili nepravilno.

Prijavite se na: Jadramo v Grčiji | Facebook
in prilepite kakšno fotko in lokacijo in se mogoče srečamo

1 všeček