America's Cup 36

Zanimiva fotka INEOS Team UK: do sedaj je izgledalo, da bodo grinderji na obeh straneh ves čas, tukaj pa izgleda, da se bodo prestavljali iz enega boka na drugega ali pa je bilo to samo na tej fotki?

Še lep posnetek Britannie med obratom na krilih, brez dotika trupa z gladino

In nekaj fotografij in posnetek Team NZ:

Luna Rossa tudi lepo obrača na krilih

American Magic pa počiva oz. jo prestavljajo v Florido na lepše razmere za trening…
Update: sem našel tale posnetek foiling tacka:

1 všeček

Nov video iz Nove Zelandije. :ok_hand: :rocket:

1 všeček

Zanimiva infografika, ki ponazori kaj pomeni preseliti ekipo na novo lokacijo.

Ko smo že skoraj mislili, da se novi AC75 ne more prevrniti… Posnetki ETNZ jadrnice, po tem ko se je prevrnila na bok.

In še en posnetek:

Zverina :smiley: V primerjavi s katamarani izgledajo neprimerno bolj varni pri teh crashih in tudi škode na barki je manj, oziroma je praktično ni :slight_smile:

Za končno oceno bo potrebno počakati do prvih regat, ko je potrebno kakšen manever na hitro narediti. Predvsem pa me še zanima kaj bo, ko bo kakšen nose-dive - tukaj je šel trup v zrak in se je bočno naslonil pri samo 10vz vetra. Če bi bilo bolj proti 20vz, bi bilo verjetno bolj sunkovito.

Spet bodo uporabili arbitražno sodišče - tokrat zaradi omejitev vetra

Luna Rossa v malo več vetra in vala

Zoprno: Luna Rossa je na treningu polomila jambor :cold_sweat:

Še nekaj slik od ekipe.

Še dobro da so to naredili zdaj in ne med regato. Verjetno jih imajo na zalogi, tako da ne bo večji problem.

Ni tako enostavno - AC75 Class Rule omejuje koliko posameznih komponent lahko imajo:

Glede na tole, imajo lahko samo tri jambore za dve jadrnice.
Pa še časa za trening precej izgubijo z takšno nesrečo.
Mi je pa jasno zakaj :it: ekipa hoče znižati omejitve vetra in se zato tožijo…

Tudi sedaj ko so v razvoju samo 3? Ali jih imajo lahko tri na zalogi stalno, če ga zlomijo mnde lahko drugega naredijo?

Kolikor zastopim, ko je enkrat montirano gor, je to to. Zato pa so prisiljeni, da več delajo na simulacijah in designu komponent, da so te boljše.

V Cagliariju na Sardiniji je že mogoče videti po dve jadrnici AC75 skupaj na vodi.

Objavili so tudi že format prve regate ki bo od 23-26. aprila:

https://www.americascup.com/acws/sardegna

Kdo gre pred prvomajskimi prazniki na Sardinijo? :wink:

:raised_hand: Jaz grem kar za cele prvomajske, 2 tedna Sardinije, komaj čakam. Sem malo študiral kje bo najbolje za gledat :smiley:

Še moj najljubši video do zdaj :slight_smile:

(Daj na glas!)
https://www.instagram.com/p/B7dGUlVp4xT/?igshid=1kejmxlzizvkh

Me spominja na tole:

Ja, ta video je res fajn.
Jaz ravno gledam s familijo, da bi šli z letalom iz Trsta.

Zanimivo da za junijski :uk: event že prodajajo karte:

Končno so se dogovorili za omejitve vetra: 6.5 - 23vz

American Magic pa je svojo manjšo jadrnico Mule lepo postavil na nos:

Očitno je da ACWS na Sardiniji ne bo, so pa pri Luna Rossa danes imeli še incident